Regulamin PE
-
Przedmiot zalicza się na podstawie sumy ocen z laboratorium i kolokwiów zaliczających ćwiczenia i wykład. Warunkiem zaliczania przedmiotu jest zaliczenie zarówno laboratorium jak i ćwiczeń (z wykładem).
-
Zaliczenie z wykładów z ćwiczeniami jest na podstawie kolokwiów obejmujących materiał z ćwiczeń i wykładu. Do zaliczenia ćwiczeń niezbędne jest zaliczenie wszystkich kolokwiów. W semestrze są cztery kolokwia po 12p każde (suma punktów do uzyskania wynosi 48).
-
Zajęcia laboratoryjne składają się z 9 ćwiczeń laboratoryjnych oraz wprowadzenia. Wyróżniamy dwa rodzaje ćwiczeń laboratoryjnych: standardowe oraz projektowe.
-
Standardowe ćwiczenia laboratoryjne składają się z dwóch części. W ramach pierwszej student realizuje zadania zgodnie z instrukcją przez 90 minut. Następnie student przygotowuje raport końcowy przez 30 minut. Ostatnie 15 minut zajęć jest poświęcone na obronę raportu końcowego przez studentów czyli przedstawienie raportu końcowego i odpowiedzenie na dodatkowe pytania prowadzącego dotyczące realizowanego ćwiczenia. Na podstawie obrony raportu końcowego, wystawiana jest ocena z raportu pod koniec zajęć. Student powinien przed zajęciami przygotować się do zajęć zarówno od strony merytorycznej jak i sposobu realizacji zadań wraz z metodyką analizy zebranych danych pomiarowych.
-
Zajęcia projektowe składają się tylko z jednej części, w ramach której student realizuje zadania zgodnie z instrukcją przez 3x45 minut. Student ma obowiązek przygotować projekt przed zajęciami i przedstawić go na początku zajęć. Jest to warunek konieczny dopuszczenia studenta do realizacji zajęć projektowych. Po zrealizowanych zajęciach, student w domu przygotowuje sprawozdanie z zajęć projektowych, które należy dostarczyć w ciągu tygodnia od zakończenia zajęć do prowadzącego wysyłając je w formie pdf na wskazany adres e-mail przez prowadzącego.
-
Końcowa liczba punktów z laboratorium jest sumą ocen z poszczególnych ćwiczeń przy czym:
-
za ćwiczenie nie zaliczone wystawiana jest ocena 0,
-
ocena wyznaczana jest z rozdzielczością 0,25 (np 3+=3,25, 4-=3,75),25, 4-=3,75),
-
warunkiem zaliczenia ćwiczeń laboratoryjnych jest zaliczenie 8 ćwiczeń (czyli dopuszczalna jest jedna ocena niedostateczna wpisywana jako 0),
-
w ciągu semestru wykonuje się 9 ćwiczeń laboratoryjnych + wprowadzenie do laboratorium. Maksymalna liczba punktów do uzyskania na laboratorium wynosi 50.
-
Ocena z poszczególnych ćwiczeń laboratoryjnych wystawiana jest na podstawie:
- wejściówki,
- samodzielności i jakości wykonania ćwiczeń w wyznaczonym czasie (tylko w przypadku zajęć realizowanych w formie stacjonarnej),
- raportu końcowego z danego ćwiczenia laboratoryjnego wykonywanego w trakcie zajęć laboratoryjnych w przypadku standardowych (nie projektowych) ćwiczeń,
- sprawozdania, które należy dostarczyć na kolejne zajęcia laboratoryjne tylko w przypadku zajęć projektowych.
Ocena jest wystawiana zgodnie z równaniem:
0.25* ocena z wejściówki + 0.25* ocena za wykonanie ćwiczenia+0.5*ocena z raportu
końcowego bądź sprawozdania w zależności od rodzaju ćwiczenia.
07. Wejściówkę należy wypełnić w trakcie zajęć na platformie Moodle.
08. Sprawozdanie z ćwiczenia należy oddać najpóźniej w ciągu tygodnia od ukończenia ćwiczenia. Po upływie tego terminu sprawozdania nie będą przyjmowane i wpisana będzie ocena 0. Sprawozdań nie można poprawiać.
09. Dwa nie zaliczone ćwiczenia laboratoryjne powodują nie zaliczenie przedmiotu. W przypadku choroby udokumentowanej zaświadczeniem lekarskim lub innych zdarzeń losowych o dalszym postępowaniu decyduje kierujący przedmiotem. Jednakże warunkiem koniecznym uzyskania zaliczenia jest zaliczenie przynajmniej siedmiu ćwiczeń i przedstawienie odpowiednich zaświadczeń lekarskich. Przy dłuższej chorobie przedmiot trzeba będzie powtarzać.
10. W przypadku stwierdzenia niesamodzielności przygotowania sprawozdania bądź raportu końcowego (plagiat) wystawiana jest ocena 0 za całe ćwiczenie. Jeśli sytuacja się powtórzy, laboratoria z Podstaw Elektroniki zostają uznane za niezaliczone.
11. Zaliczenie przedmiotu „Podstawy Elektroniki” w semestrze zimowym jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w drugiej części przedmiotu (Elektronika w Eksperymencie Fizycznym) w semestrze letnim.
12. Ważność zaliczenia laboratorium w przypadku niezaliczenia całego przedmiotu wynosi 1 rok. Osoby zaliczające przedmiot po dłuższym okresie czasu muszą powtórzyć laboratoria.
13. Zajęcia laboratoryjne o charakterze projektowym są prowadzone dla maksymalnie 8 studentów na dany termin na jednego prowadzącego. Wspomniane ograniczenie wynika z zasad BHP oraz przepisów PPOŻ.